منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

اجرای عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در شهرستان آران و بیدگل

1393/02/15--
به نقل از رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران وبیدگل پروژه مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در کانون های شناسایی شده در سطح تاغرار های شهرستان آران وبیدگل آغاز شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران وبیدگل افزود: نیروهای یگان حفاظت و واحد حفاظت از اسفندماه سال گذشته در  سطح 120 هزار جنگل های تاغ اقدام به شناسایی و پیش آگاهی کانون های ملخ کوهاندار تاغ نمودند.

مهندس شفیعی گفت: پس از انجام مرحله پیش آگاهی ، عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در کانون های طغیانی با استفاده از دستگاه اونیماک در حال اجرا می باشد.
وی اعتبار مصوب جهت اجرای مبارزه با آفات و بیماری ها اعم از موش و ملخ را 250 میلیون ریال اعلام نمود و گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نظر در سطح 500 هکتار از تاغزارهای شهرستان عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ انجام می گیرد  و این اداره تمام تلاش و هدف خود را جهت کنترل ملخ کوهاندار تاغ انجام می دهد.
شفیعی در پایان تاکید کرد: یکی از مهمترین آفت درخت تاغ ، ملخ می باشد  که هرساله از اوایل فروردین، پوره های ملخ از کپسول تخم گذاری واقع در اراضی ماسه بادی، بیرون آمده و شروع به تغذیه از سرشاخه های درختان تاغ می کنند که در صورت عدم کنترل باعث خشک شدن درخت و عدم بذردهی می شود.

بازدید : 1321 16 ارديبهشت 1394 ساعت 09:20 ب.ظ
درحال بارگزاری