منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

حفاظت از عرصه های منابع ملی اولویت اول منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل است

1393/10/14--
در جلسه توجیهی قرقبانان منابع طبیعی آران و بیدگل اولویت اول منابع طبیعی، حفاظت از عرصه های منابع ملی و جلوگیری از تخریب اراضی و جنگل های دست کاشت شهرستان عنوان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل در این جلسه که با حضور اعضا هیئت مدیره تعاونی کشاورزی و مرتعداران و قرقبانان عرصه های منابع ملی در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تشکیل شد. رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی گفت هدف ما حفظ عرصه های منابع ملی وجلوگیری از تخریب و تجاوز به این عرصه هاست.

قاسمی در ادامه افزود که جهت تحقق این مهم در سال جاری تعداد قرقبانان را به دو برابر افزایش داده ایم تا با توجه به وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی به بهترین نحو این پروژه را  به سرمنزل مقصود برسانیم.

در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گفت: در راستای تحقق وظایف سازمانی منابع طبیعی که در آن حفاظت از اولین اصول اساسی آن می باشد تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا با متخلفین و متجاوزین به انفال برخورد نموده تا از این امانت الهی به بهترین نحو صیانت کنیم.
مهندس شفیعی همچنین گفت: با توجه به وسعت عرصه های منابع ملی شهرستان که بالغ بر ششصد هزار هکتارمی باشد تعداد قرقبانان منابع طبیعی ناکافی بوده و خواستار مشارکت کلیه مرتعداران، دامداران و مجریان در عرصه های منابع طبیعی شد.

وی در خاتمه از قرقبانان  خواست که با حضورفعال و شبانه روزی خود در عرصه ها با جدیت واهتمام بیشتری در راستای وظیفه سازمانی منابع طبیعی کوشا باشند. لازم به ذکر است که وسعت عرصه های منابع ملی شهرستان آران و بیدگل بالغ بر 600هزار هکتارمی باشد که ازمیزان 120 هزار هکتار عرصه های تثبیت شده و جنگل های دست کاشت باگونه تاغ می باشد.

بازدید : 945 15 دي 1393 ساعت 07:06 ب.ظ
درحال بارگزاری