منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

شروع عملیات مبارزه با موش صحرایی به میزان 170 هکتار در تاغزارهای شهرستان آران و بیدگل

93/2/22--
شروع عملیات
مبارزه با موش صحرایی به میزان 170 هکتار در تاغزارهای شهرستان آران و بیدگل

به گفته خانم مهندس شبستري مسئول واحد حفاظت  اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل پروژه مبارزه با موش صحرایی جهت حفاظت از تاغزارهای شهرستان و در  محدوده دشت حسن آباد  توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و با همکاری نیروهای بسیج سازندگی در حال اجراست .
وی گفت : ابتدا مناطق بحرانی شهرستان توسط شبکه بهداشت شناسایی و گزارش وسپس در این مناطق عملیات مبارزه آغاز گردید . لازم بذکر است عملیات مبارزه با موش صحرایی در دو مرحله انجام که در مرحله اول به روش مکانیکی و با استفاده از وسایلی مانند بیل عملیات   لانه کوبی انجام  می گیرد . این عملیات دو مرتبه و به فاصله 3 روز انجام تا با اطمینان بیشتری لانه های فعال موش شناسایی گردد  .
در مرحله دوم  3 روز بعد  از لانه کوبی ، لانه های فعال (باز شده) که موش رفت و آمد بیشتری داشته  را شناسایی و با استفاده از سم کلرات که به صورت طعمه مسموم می باشد،  داخل هر لانه 2- 3 حبه می اندازند که موش ها با تغذیه از آن به طور کلی از بین می روند .
وی در ادامه افزود : شهرستان آران و بیدگل دارای 120 هزار هکتارجنگل های دست کاشت  تاغ می باشد که با توجه به کویری بودن منطقه ، حفاظت و مراقبت از این درختان ازجمله مبارزه با موش های صحرایی امری مهم و با اهمیت تلقی  می گردد . 
بازدید : 957 22 ارديبهشت 1393 ساعت 01:51 ق.ظ
درحال بارگزاری