منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

پروژه مبارزه با موش صحرایی در اوایل اردیبهشت ماه سالجاری به میزان 170 هکتار در سطح شهرستان آران و بیدگل آغاز می گردد

93/1/25--
پروژه مبارزه با موش صحرایی در اوایل اردیبهشت ماه سالجاری به میزان 170 هکتار در سطح شهرستان آران و بیدگل آغاز می گردد

به گفته خانم مهندس شبستري مسئول واحد حفاظت  اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل پروژه مبارزه با موش صحرایی جهت کنترل بیماری سالک و همچنین حفاظت از تاغزارهای شهرستان در آبان ماه سالجاری توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و با همکاری ادارات شبکه بهداشت ، بسیج سازندگی و فرمانداری اجرا می گردد .
وی گفت : به منظور اجرایی نمودن عملیات مبارزه با موش صحرایی اولین جلسه مشترک ادارات فوق الذکر در دفتر ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل برگزار گردید .
 در این جلسه آقای مهندس معینی نژاد ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل بهترین زمان مبارزه را اردیبهشت ماه موقع جفت گیری موش ها و با استفاده از سم کلرات اعلام نمود که به منظور اجرای عملیات فوق  تهیه سم به میزان 170 کیلو توسط اداره منابع طبیعی انجام و برای 170 هکتار سطح پیش بینی می گردد .  همچنین  تامین نیروی انسانی به عهده بسیج سازندگی و شناسایی نقاط بحرانی در شهرستان به عهده شبکه بهداشت و درمان گذارده شد .
وی در ادامه افزود : شهرستان آران و بیدگل دارای 120 هزار هکتارجنگل های دست کاشت  تاغ می باشد که با توجه به کویری بودن منطقه ، حفاظت و مراقبت از این درختان ازجمله مبارزه با موش های صحرایی امری مهم و با اهمیت تلقی می گردد . 
بازدید : 949 25 فروردين 1393 ساعت 01:49 ق.ظ
درحال بارگزاری