منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

تهديد جدي تاغزارهاي شهرستان آران و بيدگل با هجوم شديد ملخ هاي كوهاندار تاغ

93/2/24--
تهديد جدي تاغزارهاي شهرستان آران و بيدگل با هجوم شديد ملخ هاي كوهاندار تاغ 

به گفته خانم مهندس شبستری مسئول حفاظت  اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل كانون هاي طغيان ملخ هاي كوهاندار تاغ توسط گروه پيش آگاهي و مبارزه با آفات شهرستان شناسايي شدند . اين كانون ها كه وسعت 1000 هكتار از تاغزارهاي منطقه نصرآباد  را شامل مي شوند روز به روز در حال پيشروي و گسترش در ساير مناطق مي باشند . اين ملخ ها كه وارد سن 3 شده اند با شدت بيشتري از درختان تاغ تغذيه و سبب خشكي و نابودي تاغزارها و نهايتا سبب ورود ماسه هاي بادي و شن هاي روان به مناطق مسكوني مي شوند .
وي در ادامه افزود : به منظور جلوگيري از بروز مشكلات فوق الذكر اقداماتي در زمينه مبارزه با اين نوع آفت توسط اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل صورت گرفته است و پيش بيني مي شود كه با وسعت زياد اين كانونها اعتباري بالغ بر 350000000 ريال مورد نياز باشد .
شهرستان آران و بيدگل از شهرستان هاي استان اصفهان مي باشد كه با دارا بودن 120 هزار هكتار جنگل هاي دست كاشت تاغ 40% از تاغزارهاي استان اصفهان را در خود جاي داده است . حفظ و نگهداري اين جنگل ها در شهرستان به دليل كويري بودن منطقه از اهميت بسيار ويژه اي برخوردار است .  
بازدید : 890 24 ارديبهشت 1393 ساعت 01:45 ق.ظ
درحال بارگزاری