منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

اتمام عملیات مبارزه با موش صحرایی

93/3/18--
عملیات
مبارزه با موش صحرایی به میزان 170 هکتار در تاغزارهای محدوده دشت های حسن آباد ، امام و محمدیه شهرستان آران و بیدگل با موفقیت به اتمام رسید  .

به گفته خانم مهندس شبستري مسئول واحد حفاظت  اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل پروژه مبارزه با موش صحرایی جهت حفاظت از تاغزارهای شهرستان توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و با همکاری نیروهای بسیج سازندگی پس از گذشت 16 روز لانه کوبی و طعمه گذاری به اتمام رسید .
وی گفت : عملیات مبارزه در محدوده تاغزارهای دشت های حسن آباد ، امام و محمدیه  که هجوم موش ها بحرانی تر از مکانهای  دیگر گزارش گردید، با اهتمام و کوشش نیروهای بسیجی انجام گرفت  . این عملیات در مرحله اول یعنی لانه کوبی به مدت 9 روز و مرحله دوم یعنی طعمه گذاری با استفاده از سم کلرات به مدت 7 روزبا موفقیت به پایان رسید .
وی در ادامه افزود : شهرستان آران و بیدگل دارای 120 هزار هکتارجنگل های دست کاشت  تاغ می باشد که با توجه به کویری بودن منطقه ، حفاظت و مراقبت از این درختان ازجمله مبارزه با موش های صحرایی امری مهم و با اهمیت تلقی می گردد .
بازدید : 918 18 خرداد 1393 ساعت 01:44 ق.ظ
درحال بارگزاری