منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

آران و بیدگل 106 هزار هکتار کانون بحران فرسایش بادی دارد.

98/03/27 ...
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت : در شهرستان آران و بیدگل 106 هزار هکتار کانون بحران فرسایش بادی وجود دارد.

رضا شفیعی در بازدید از نیم قرن طرح های بیابان زدایی در آران وبیدگل و در حاشیه بازدید از باغ پسته ابوزیدآباد اظهار کرد : آران و بیدگل 400هزار هکتار عرصه بیابانی دارد و نوار ریگ بلند بزرگترین چالش این شهرستان است .          
کار تثبیت شن و بیابان زدایی در استان به دهه 40باز می گردد و 96هزار هکتار عرصه بیابانی تثبیت و جنگلکاری دست کاشت شده است.
شفیعی ادامه داد : همچنین در بخش هایی مالچ پاشی انجام گرفته است اما تاکنون مالچ مناسب پیدا نکرده ایم. ریشه درخت زمانی که در معرض باد قرار می گیرد نیاز به تثبیت دارد.                                                                                  

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با اشاره به نوار ریگ بلند گفت : عرصه این منطقه 112 هزار هکتار است که تثبیت آن انجام شده است.اما تپه های جدیدی به تازگی در حال تشکیل هستند و مصمم هستیم قبل از بحرانی شدن بتوانیم آنها را تثبیت کنیم.وی در خصوص ریزگرد ها گفت : این ریزگرد ها از اواخر فروردین در هوا پراکنده می شوند و مسیر باد باعث پخش شدن آن در هوا می شود . یکی از نقاط بحران در آران و بیدگل شمال شهرستان است که از سال 85 تثبیت آن آغاز شده و عملیات مالچ بر روی آن انجام نگرفته است.
بازدید : 202 27 خرداد 1398 ساعت 02:40 ب.ظ
درحال بارگزاری