منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

بازدید اصحاب رسانه از فعالیت های ببایانزدایی شهرستان آران و بیدگل

...98/03/27
بمناسبت 27خرداد ماه – 17ژوئن  ( سالروز حیاتی مقابله با بیابان زدایی) اصحاب رسانه از فعالیت های نیم قرن بیابان زدایی شهرستان بازدید کردند.


 در این بازدید معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت : استان اصفهان دارای 2/3 میلیون هکتار عرصه های بیابانی می باشد که معادل 30درصد سطح استان و مشتمل بر 16 کانون بحران فرسایش بادی می باشد.

 
عبدالرضا مهاجر گفت: استان اصفهان دارای 307هزار هکتار جنگل دست کاشت می باشد که از میزان 96 هزار هکتار آن مربوط به شهرستان آران و بیدگل می باشد که 40 درصد سطح جنگل دست کاشت استان را شامل می شود.
وی در ادامه افزود : شهرستان آران و بیدگل دارای 106 هزار هکتار کانون بحران فرسایش بادی می باشد که در سال جاری از محل صندق توسعه ملی مبلغ چهل میلیون تومان اعتبار مالچ پاشی فقط این شهرستان در سطح استان اختصاص داده شده است.


 
در ادامه این بازدید رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت : فعالیت تثبیت شن در سطح شهرستان به حدود 5 دهه قبل بر می گردد که با انواع نهالکاری.قلمه کاری.مالچ پاشی.بذرپاشی و..... تپه های شنی روان تثبیت شده اند.
 رضا شفیعی گفت : با توجه به وظیفه اصلی منابع طبیعی که حفاظت از اراضی دولتی و منابع ملی و جنگل های دست کاشت می باشد که تمام تلاش همکاران در این اداره حفاظت و نگهداری از این عرصه ها و جنگل های دست کاشت شهرستان می باشد که به عنوان یک امانت به ما سپرده شده است وی در ادامه افزود با توجه به وسعت بسیار زیاد سطح اراضی جنگلی شهرستان این مهم محقق نمی شود مگر با مشارکت مردم و همیاران طبیعت لذا از تمام آحاد مردم درخواست داریم که در صورت مشاهده هر گونه تخریب به اراضی دولتی و جنگل های دست کاشت با تلفن شبانه روزی و 24 رایگان 1504 مارا در حفاظت از این عرصه ها یاری نمائید.

بازدید : 168 27 خرداد 1398 ساعت 02:07 ب.ظ
درحال بارگزاری