منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

کشف و جمع آوری 150 کیلوگرم چوب تاغ قاچاق

 98/02/30 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آران و بیدگل در بازرسی از یک سواری پژو در منطقه تاغزارهای شهرابوزید آباد 150 کیلوگرم چوب تاغ کشف کردند.
 


رضا شفیعی گفت : در حین گشت زنی مامورین یگان حفاظت شهرستان ساعت 5 بامداد یک دستگاه پژو که در حال حمل و نقل 150 کیلوگرم چوب درختان جنگلی تاغ بود توقیف و دو نفر متخلفین دستگیر و روانه زندان شدند.

وی در ادامه افزود : با استناد به  ماده  43 فصل جرائم و مجازاتهای قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع  و ماده 48 همین فصل از قانون که به ممنوعیت بریدن و ریشه کن کردن بوته ها و خارها و درختچه های بیابانی و کویری و کوهستانی در مناطق کویری و بیابانی و حمل چوب و هیزم و ذغال در تمام نقاط کشور بدون مجوز حمل اشاره دارد ، متخلفین به حبس تکدیری و پرداخت غرامت محکوم خواهند شد .

 
شهرستان آران و بيدگل یکی از شهرستان هاي کویری استان اصفهان مي باشد و با دارا بودن 120 هزار هكتار جنگل هاي دست كاشت تاغ، 40% از تاغزارهاي استان اصفهان را در خود جاي داده است . حفظ و نگهداري اين جنگل ها توسط مسئولین و عموم مردم به دليل كويري بودن و هجوم ماسه های روان در منطقه از اهميت بسيار ويژه اي برخوردار است که به منظور حفظ آن بایستی دست سودجویان و متخلفین قاچاق چوب از این عرصه ها کوتاه گردد .
 
بازدید : 176 30 ارديبهشت 1398 ساعت 08:50 ق.ظ
درحال بارگزاری