منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

عملیات اجرایی فاز 2 پخش سیلاب محمدآباد ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل

98/02/15 ...
عملیات اجرایی فاز 2 پخش سیلاب محمدآباد ابوزیدآباد شهرستان آران وبیدگل با اعتباری بالغ بر    13میلیارد ریال با حضور فرماندار، مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان و مسئولین محلی آغاز شد.

در مراسم آغاز این پروژه مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: اعتبار این پروژه از صندوق توسعه ملی سال 97 و با هدف کنترل سیلابهای مخرب و مهار روانابها، تغذیه سفره های زیر زمینی، چاه ها و قنوات    می باشد.
 مهندس شاملی همچنین گفت: مطالعات این پروژه از سال 1388 در سطح 35000 هکتار آغاز و فاز اول پروژه به طول 7 کیلومتر اجرا شده است که با اجرای فاز دوم که 1250 متر طول دارد ظرفیت آبگیری این پروژه به 5 میلیون مترمکعب خواهد رسید. در ادامه معاونت آبخیزداری استان در خصوص مشخصات فنی این پروژه گفت: این پروژه با حجم عملیات خاک برداری 20000 مترمکعب و حجم خاکریزی 65000 مترمکعب و حجم سنگ کاری 1000 متر مکعب گنجایش ذخیره رواناب به میزان 230000 مترمکعب را خواهد داشت.

در ادامه مهندس امینی افزود : با اجرای این پروژه 150 چاه و قنات در شهرستان آران وبیدگل تغذیه شده واز پیش روی آبیاری شور به چاههای کشاورزی جلوگیری نموده و در خصوص زمان عملیات اجرایی گفت که زمان این پروژه 6 ماه بوده که به امید خدا تا پایان تیرماه سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار شهرستان آران وبیدگل گفت: با اجرای این پروژه در بخش کویرات که همه ساله در فصل بهار با مشکل حرکت روان آبها روبه رو است مرتفع خواهد شد. دکتر بایبوردی در خاتمه با توجه به اقلیم کویری شهرستان آران وبیدگل خواستار اجرای پروژه های آبخیزداری (بند خاکی، بندهای سنگ و سیمان) در سطح شهرستان در جهت کنترل روان آبها و تغذیه سفره های زیر زمینی شد.
بازدید : 201 15 ارديبهشت 1398 ساعت 05:31 ق.ظ
درحال بارگزاری