منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

بیش از دو هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در آران و بیدگل توزیع می‌شود

97/12/09 ...
رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل گفت: برای کمک به ترویج فرهنگ درختکاری بیش از ۲۰۰۰ اصله نهال در روز درختکاری بین مردم توزیع خواهد شد.


رضا  شفیعی  در خصوص هفته منابع طبیعی ، اظهار کرد: کاشت و حفاظت از پوشش گیاهی به خصوص درختان در مناطق کویری برای ادامه حیات مردم کویر چیزی ضروری و واجب است.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع درخت و درختکاری در جامعه به خصوص مناطق کویری باید فرهنگ درختکاری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، درخت در فرهنگ ما نشانه حیات و آبادانی است و برای مناطق کویری مانند آران و بیدگل مانند ریه‌های یک انسان است که برای حیات یک مسئله ضروری و لازم است.

رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل، گفت: بر همین اساس برای هفته منابع طبیعی چیزی حدود ۲۰۵۰ اصله نهال در میادین شهر برای کمک به ترویج سنت زیبای درختکاری بین مردم آران و بیدگل توزیع خواهند شد. این درختان از انواع کاج ، سرو ، زیتون و سنجد خواهند بود و پیش‌بینی حدود ۵۰۰۰ اصله نهال را برای توزیع در سطح شهرستان داریم.
بازدید : 168 9 اسفند 1397 ساعت 11:34 ب.ظ
درحال بارگزاری