منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

در آستانه جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی آغاز عملیات اجرایی فاز 2 بند خاکی محمدآباد ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل

97/10/19 ...
 عملیات اجرایی فاز 2 بند خاکی روستای محمدآباد ابوزیدآباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال با حضور فرماندار، مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان و مسئولین محلی آغاز شد.

در مراسم آغاز این پروژه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: اعتبار این پروژه از صندوق توسعه ملی و با هدف کنترل سیلاب های مخرب و مهار روان آبها، تغذیه سفره های زیر زمینی، چاه ها و قنوات می باشد.
 مهندس شاملی همچنین افزود : مطالعات این پروژه از سال 1388 در سطح 35000 هکتار آغاز و فاز اول پروژه به طول 7 کیلومتر اجرا شده است که با اجرای فاز دوم که 1250 متر طول دارد ظرفیت آبگیری این پروژه به 5 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

در ادامه معاونت آبخیزداری استان در خصوص مشخصات فنی این پروژه گفت: این پروژه با حجم عملیات خاک برداری 20000 مترمکعب و حجم خاکریزی 65000 مترمکعب و حجم سنگ کاری 1000 متر مکعب گنجایش ذخیره رواناب به میزان 230000 مترمکعب را خواهد داشت.
 مهندس امینی افزود : با اجرای این پروژه 150 چاه و قنات در شهرستان آران وبیدگل تغذیه خواهد شد و در خصوص زمان عملیات اجرایی گفت که زمان این پروژه 4 ماه بوده که به امید خدا تا پایان فروردین ماه به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: با اجرای این پروژه در بخش کویرات که همه ساله در فصل بهار با مشکل حرکت روان آبها روبه رو است مرتفع خواهد شد. دکتر بایبوردی در خاتمه با توجه به اقلیم کویری شهرستان آران و بیدگل خواستار اجرای پروژه های آبخیزداری (بند خاکی، بندهای سنگ و سیمان) در سطح شهرستان در جهت کنترل روان آبها و تغذیه سفره های زیر زمینی شد.

 
بازدید : 306 20 دي 1397 ساعت 01:50 ق.ظ
درحال بارگزاری