منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

2 نفر قاچاقچی چوب تاغ در آران و بیدگل دستگیر شدند

97/07/09...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از توقیف یک خودروی حامل بیش از 300 کیلوگرم چوب تاغ و دستگیری 2 متخلف در این شهرستان خبر داد.


رضا شفیعی  گفت: گشت مستمر ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آران و بیدگل به یک دستگاه خودروی سواری در منطقه قلعه وزیر واقع در جنگل های منطقه شمال سفیدشهر مشکوک شده و پس از کمین، 2 متخلف را در حال قطع درختان تاغ مشاهده کردند.
وی افزود: ماموران یگان حفاظت با درخواست نیروی کمکی و بستن جاده های منتهی به محل تخلف، پس از دقایقی تعقیب و گریز در نهایت سد کردن راه سواری سمند، متخلفان را دستگیر و خودروی حامل چوب تاغ را توقیف کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل پیش تر از کشف و ضبط نزدیک به چهار تن چوب تاغ و دستگیری 13 نفر از قاچاقچیان درعملیات هایی جداگانه در سال جاری خبر داده بود.
وی با اشاره به اقلیم کویری آران و بیدگل و تاکید بر ضرورت نگهداری از جنگل های دست کاشت جهت جلوگیری از هجوم شن های روان اظهار کرد: وسعت زمین های بیابانی این شهرستان 278 هزار هکتار است و نتیجه عملیات بیابان زدایی و نهالکاری از سال 1349 تا کنون ایجاد 100 هزار هکتار جنگل دست کاشت بیابانی می باشد.
به گفته شفیعی، 102 هزار هکتار از وسعت 610 هزار هکتاری شهرستان آران و بیدگل کانون بحران و از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان های ماسه ای کشور است.
آران و بیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
بازدید : 263 9 مهر 1397 ساعت 02:36 ق.ظ
درحال بارگزاری