منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

10 هکتار از زمین های ملی در آران و بیدگل آزادسازی شد

97/06/10 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از آزادسازی 10 هکتار از زمین های ملی از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.


رضا شفیعی  گفت: زمین های آزادسازی شده که ارزش تقریبی آنها بیش از هفت میلیارد ریال برآورد می شود، در بخش مرکزی و کویرات این شهرستان قرار دارند.
وی به آزادسازی 150 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان آران و بیدگل در سال گذشته اشاره کرد و افزود: آموزش و فرهنگ سازی در کنار تلاش یگان حفاظت در راستای پیشگیری از تصرف ها، از عامل های مهم در حفاظت از عرصه های طبیعی با کمک خود مردم است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با تاکید بر اطلاع رسانی در راستای تغییر فرهنگ غلط تصرف غیرقانونی زمین های ملی و دولتی بیان کرد: افراد متخلف بر اساس حکم قضائی در کنار تخریب و قلع و قمع، به علت وارد کردن خسارت به منابع ملی مشمول پرداخت جریمه می شوند.
او در ادامه از دوستداران و همیاران طبیعت، شوراها و دهیاران روستاها خواست تا در صورت مشاهده تغییر کاربری غیرمجاز و دست اندازی سودجویان به عرصه منابع ملی موضوع را با سامانه 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
به گفته شفیعی، 80 درصد از گستره 610 هزار هکتاری شهرستان آران و بیدگل را زمین های ملی تشکیل می دهد.
شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
بازدید : 335 12 شهريور 1397 ساعت 12:42 ب.ظ
درحال بارگزاری