منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

مبارزه با آفات در تاغزارهای آران و بیدگل انجام شد

97/04/27 ...
معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از انجام طرح مدیریت 2 هزار و 500 هکتار از تاغزارهای این شهرستان در قالب عملیات مبارزه با آفت هایی مانند موش صحرایی و ملخ کوهاندار خبر داد.

حمید گل آرایی گفت: عملیات مبارزه با ملخ در نزدیک به 2 هزار هکتار و مبارزه با موش در 500 هکتار از تاغزارهای بخش مرکزی و کویرات این شهرستان با هزینه 350 میلیون ریال انجام شده است.
وی افزود: این طرح ها با هدف حفاظت از تاغزارهای آران و بیدگل و جلوگیری از نابودی آنها به ویژه مبارزه با موش در بخش کویرات و مبارزه با ملخ در بخش مرکزی صورت گرفت.

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بیان کرد: موش عامل بیماری مشترک بین انسان و دام با نام سالک است که با گزش پشه خاکی منتقل می شود.
او اضافه کرد: ملخ کوهاندار نیز یکی از آفت های جنگل های تاغ می باشد که در صورت کنترل نشدن می تواند خسارت های جبران ناپذیری به درختان و زمین های کشاورزی شهرستان وارد کند.
گل آرایی وسعت زمین های بیابانی آران و بیدگل را 384 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: نتیجه عملیات بیابان زدایی و نهال کاری از سال 1349 تا کنون ایجاد 120 هزار هکتار جنگل دست کاشت بیابانی در این شهرستان می باشد که برابر با 40 درصد تاغزارهای استان اصفهان است.
شهرستان آران و بیدگل با وسعت 605 هزار هکتار دارای 103 هزار هکتار کانون بحران است و یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان های ماسه ای کشور می باشد.
آران و بیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
بازدید : 325 27 تير 1397 ساعت 12:05 ب.ظ
درحال بارگزاری