منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

600کیلوگرم چوب قاچاق در آران و بیدگل کشف شد

97/04/25 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف و ضبط 600کیلوگرم چوب تاغ قاچاق و توقیف یک دستگاه خودرو در این شهرستان خبر داد.


رضا شفیعی گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی پس از گزارش مردمی مبنی بر قطع درختان تاغ از سوی قاچاقچیان چوب در جاده نوش آباد- فیض آباد به منطقه اعزام شدند. 
وی افزود: 2 نفر متخلف که در حال قطع درختان تاغ بودند، با حضور ماموران یگان حفاظت از محل متواری شدند که پس از نزدیک به 20 کیلومتر تعقیب و گریز، خودروی سواری حامل چوب از سوی قاچاقچیان در میدان ولیعصر آران و بیدگل رها شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بیان کرد: ماموران نزدیک به 300 کیلوگرم چوب تاغ در محل قطع درختان و 300 کیلوگرم چوب جاسازی شده را در خودروی پژو کشف کردند.

او با اشاره به افزایش هزینه های قطع درختان برای قاچاقچیان چوب بیان کرد: سودجویان به دلیل دوام آتش و گران بودن زغال چوب تاغ همچنان نسبت به قطع درختان از تاغزارها اقدام می کنند و این امر عامل اصلی تخریب جنگل های دست کاشت شهرستان آران و بیدگل است. 
شفیعی با اشاره به اقلیم کویری آران و بیدگل بر ضرورت نگهداری از جنگل های دست کاشت جهت جلوگیری از هجوم شن های روان تاکید کرد و گفت: وسعت زمین های بیابانی این شهرستان 278 هزار هکتار است و نتیجه عملیات بیابان زدایی و نهالکاری از سال 1349 تا کنون ایجاد 100 هزار هکتار جنگل دست کاشت بیابانی می باشد. 
به گفته وی، شهرستان آران و بیدگل با 610 هزار هکتار وسعت دارای 102 هزار هکتار کانون بحران و یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان های ماسه ای کشور است. 
آران و بیدگل با برخورداری از نزدیک به 35 درصد از تاغزارهای استان در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
بازدید : 319 25 تير 1397 ساعت 11:58 ق.ظ
درحال بارگزاری