منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

آران و بیدگل الگویی کامل از فعالیت های بیابان زدایی است

97/02/24 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت : جعفریان مدیر کل دفتر ترویج و مشارکت مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشوردر حاشیه سفر به شهرستان آران و بیدگل با فرماندار دیدار نمود .

 


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل ، جعفریان مدیر کل دفتر ترویج و مشارکت مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشوردر حاشیه سفر به شهرستان آران و بیدگل با فرماندار دیدار نمود و اظهار داشت: آران و بیدگل از اولین عرصه هایی است که از سال ۱۳۴۹ تحت عملیات و فعالیت های تثبیت شن و مهار بیابان در کشور قرار گرفت.

رضا شفیعی ابراز داشت: اجرای موفق این فعالیت ها در آران و بیدگل نشان دهنده این است که ما بتوانیم از این ظرفیت به عنوان مرکزی برای آموزش فعالیت های آموزشی، ترویج و مشارکتی بهره بگیریم.
مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها و مراتع تاکید کرد: با توجه به تصمیمات مسئولان کشور فعالیت های آموزشی در ارتباط با مدیریت مناطق بیابانی و اقداماتی که منجر به بهبود معیشت مردم می شود در سالجاری در آران و بیدگل متمرکز می شود.
وی با اشاره به فعالیت ۱۳۰ هزار همیار طبیعت در کشور گفت: امسال یک هزار و ۶۰۰ نفر روز دوره آموزشی برای این گروه در نظر گرفته شده و قرار است برخی از مراحل آموزش در حوزه میدانی و دیدن عرصه ها در شهرستان آران و بیدگل به عنوان طرح موفق بیابان زدایی کشور انجام گیرد.
جعفریان تصریح کرد: آگاهی و آموزش این ۱۳۰ هزار همیار طبیعت موجب آگاهی عمومی مردم در راستای حفظ عرصه های ارزشمند منابع طبیعی و توجه به زحمات نیروهای خدوم منابع طبیعی در ایجاد این عرصه می شود.
فرماندار آران و بیدگل نیز با بیان این که این شهرستان ویترین عملکرد سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری کشور در موضوع طرح‌های بیابان ‌زدایی است اظهار داشت: این شهرستان با اقدام های صورت گرفته در زمینه بیابانزدایی بسیار موفق عمل کرده است.

ابوالفضل معینی نژاد فرماندار شهرستان ، بازدید نمایندگان و وزرای محیط زیست و بیابان ۵۰ کشور اروپایی و آسیایی و آفریقایی از آخرین دستاوردهای آران و بیدگل در مقابله با پدیده ریزگردها در سال گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:شهرستان آران و بیدگل ۶۱۰ هزار هکتار وسعت دارد که اکثر آن هم بیابانی است و علیرغم کویری بودن، خشکسالی و کاهش بارندگی در زمینه‌ بیابان ‌زدایی و تثبیت شن ‌های روان در کشور بسیار موفق عمل کرده است.
بازدید : 435 6 خرداد 1397 ساعت 01:15 ب.ظ
درحال بارگزاری