منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

کشف و ضبط یک تن چوب قاچاق در شهرستان آران و بیدگل

97/01/17 ...
با تلاش نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل میزان یک تن چوب جنگلی درختان تاغ از روستای محمدآباد کشف و ضبط گردید .


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران وبیدگل گفت : در گشت زنی محمدآباد آران و بیدگل یک تن چوب قاچاق کشف شد . رضا شفیعی در گفت و گو با خبر گزاری ایسنا اظهار کرد در تازه ترین مورد تخلفات قاچاقچیان چوب درختان جنگلی در این شهرستان در روستای محمدآباد حدود یک تن چوب درختان جنگلی تاغ کشف و ضبط شد .

وی افزود : مناطق جنگلی دذست کاشت به دلیل دارا بودن چوب های مرغوب در معرض تعرض قاچاقچیان چوب است و باید بیش از پیش مراقب این جنگلها که حاصل سالها مراقبت پیشینیان است و با خون دل به ثمر رسیده اند باشیم ، چرا که این درختان فیلترهای هوای شهرستان هستند .


وی خاطر نشان کرد : آران و بیدگل با دارا بودن بالاترین آمارها در فرسایش خاک از نقاط بحرانی است و به دلیل اقلیم خشک و کویری حفظ و نگهداری از جنگلها خیلی حائز اهمیت است . قاچاقچیان چوب دشمن اصلی تاغزارها و جنگل های دست کاشت هستند ک باید بیش از پیش مراقب تخلفات آنها باشیم و در این راه به کمک مردم احتیاج داریم .
بازدید : 398 1 خرداد 1397 ساعت 01:45 ب.ظ
درحال بارگزاری