منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

در روز جشن درختکاری به یاد شهیدان نهال غرس شد.

96/12/16--
به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی (21-15) اسفند ماه و در سالی که مزین به شعار منابع طبیعی با مردم برای مردم نامگذاری شده به یاد شهیدان نهال غرس شد.

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل در روز پانزدهم اسفندماه که روز جشن درختکاری نامگذاری شده با حضور خانواده شهدا و شهرداری و مسئولین شهرستان در مدرسه زنده یاد حاج محمد شبان نهال غرس شد.
در این مراسم رییس اداره منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل گفت: انفال متعلق به خدا و پیامبر و امام زمان (عج) است وکسی که از جنگلها و مراتع حفاظت کندسرباز امام زمان (عج)و  یک کار مقدس و با ارزش را انجام می دهد. شفیعی در ادامه گفت: وظیفه اصلی منابع طبیعی حفاظت از عرصه های ملی  و جنگلهای دست کاشت است و این مهم حاصل نمی شود مگر با مشارکت مردم.

وی همچنین افزود: هدف از برگزاری مراسم روز درختکاری در مدارس افزایش سطح آگاهی در خصوص اهمیت منابع طبیعی و محیط زیست در بین  دانش آموزان به عنوان نسل آینده کشور نام برد.

شفیعی همچنین گفت: جنگلهای دست کاشت تاغ اطراف شهرستان با مساحتی حدود 120.000 هکتار ماحصل زحمات همکاران منابع طبیعی در دهه های قبل است که وظیفه همه احاد جامعه حفاظت از آنهاست زیرا در صورت از بین رفتن این جنگلها تپه های شنی مجدد فعال خواهد شد و با کوچکترین وزش باد به جای اینکه باعث حالت طراوت و شادابی برای مردم شود مشکلات عدیده ای را به وجود خواهد آورد. شفیعی در ادامه از کلیه مردم درخواست کرد که جنگلها و عرصه های منابع طبیعی جهت رفاه حال و آسایش مردم احداث شده است و ما باید از آنها استفاده درست و صحیح نموده و از این عرصه ها حفاظت کنیم.
در ادامه مراسم معاون فرماندار به اهمیت موضوع منابع طبیعی و محیط زیست پرداخت و تاکید کرد همه اقشار مختلف جامعه در امر حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست باید مشارکت فعال داشته باشند.
یوسفیان در ادامه گفت: دانش آموزان باید همیار طبیعت باشند و در امر حفظ و حراست از منابع طبیعی و جنگلهای دست کاشت فعال شوند زیرا اینها سرمایه ملی هستند که متعلق به نسل حاضر نیستند و به صورت یک امانت به دست ما سپرده شده اند و باید به نسل آینده تحویل داده شود.
در خاتمه مراسم با حضور خانواده شهدا و به یاد شهدا با همکاری دانش آموزان و مسئولین در مدرسه تازه احداث حاج محمد شبان در باغچه های مدرسه نهال کاری انجام شد. 


بازدید : 422 16 اسفند 1396 ساعت 09:07 ب.ظ