منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

دیدار همکاران اداره منابع طبیعی با امام جمعه شهرستان آران و بیدگل

96/12/10--
در آستانه فرا رسیدن هفته منابع طبیعی پرسنل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی شهرستان در این دیدار که با حضور پرسنل اداره و سفیر انفال از منابع طبیعی برگزار شد، رئیس اداره منابع طبیعی ضمن تشکر از حمایتهای همه جانبه امام جمعه شهرستان از منابع طبیعی به ارائه گزارش عملکرد اداره در سالجاری پرداخت.
درادامه شفیعی افزود :که اولویت اول منابع طبیعی شهرستان، حفاظت از عرصه های ملی و دولتی و جنگلهای دست کاشت شهرستان است.

وی همچنین گفت: یکی دیگر از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سالجاری اصلاح هندسی نقشه های موجود در شهرستان و اجرای قانون پلاک های حریم شهر می باشد که تا کنون بیش از 80 در صد از پلاکهای حریم شهر نقشه برداری شده  و در حال تعیین تکلیف شدن می باشد.
در ادامه امام جمعه شهرستان آران وبیدگل گفت: حفاظت از منابع طبیعی، حفاظت از اموال امام معصوم و یک امر مقدس است.
حضرت آیت اله موسوی در ادامه افزود: منابع طبیعی باید همزمان در چند مسیر حرکت همزمان داشته باشد. اولویت اول حفظ وضع موجود و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی که این امر با حضور مداوم در عرصه و قاطعیت برخورد با متخلفین صورت می گیرد. دوم احیا عرصه های منابع طبیعی و نهالکاری با مشارکت مردم و بخصوص مشارکت بسیج و سپاه همچون سنوات قبل می باشد و سوم فرهنگسازی در بحث منابع طبیعی است  که در این خصوص با توجه به ظرفیت خوب حوزه های علمیه از پتانسیل طلاب  حوزه علمیه می توان استفاده نمود.

 
بازدید : 398 12 اسفند 1396 ساعت 02:20 ب.ظ