منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

پانصد کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در آران و بیدگل کشف شد

96/08/16--
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف و ضبط نزدیک به 500 کیلوگرم چوب تاغ و یک دستگاه خودروی سواری وانت از قاچاقچیان در این شهرستان خبر داد.


 مهندس رضا شفیعی گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی پس از چند روز کمین و جست و جو در تاغزارهای محدوده نصرآباد آران و بیدگل، قاچاقچیان را شناسایی کردند که عملیات دستگیری آنها تا 20 کیلومتری جاده قم ادامه داشت.
وی با اشاره به دستگیری سه نفر در این زمینه افزود: قاچاقچیان غیر بومی که مشغول قطع درختان در محدوده جنگل های شمال نصرآباد بودند، با مشاهده ماموران با یک دستگاه خودروی سواری وانت از محل گریختند که در نهایت توقیف شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بیان کرد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق، قاچاق چوب و زغال می کنند که عامل تخریب جنگل های دست کاشت این شهرستان است در حالی که نگهداری جنگل ها به دلیل کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه اهمیت بسیاری دارد.
او عنون کرد: قاچاقچیان چوب یک هزار و 200 اصله درخت تاغ به وزن تقریبی 30 تن را سال گذشته تنها در شهرستان آران و بیدگل قطع کردند.
آران و بیدگل با 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، حدود 40 درصد از تاغزارهای استان را در خود جای داده است؛ این شهرستان در 215 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
بازدید : 249 16 آبان 1396 ساعت 07:54 ب.ظ
درحال بارگزاری