منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

یکصد کیلوگرم چوب قاچاق تاغ در آران و بیدگل کشف و ضبط شد

96/07/11--
رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل از کشف و ضبط خودروی سواری پژو رها شده مملو از چوب قاچاق تاغ در منطقه ابوزیدآباد به میزان بالغ بر ۱۰۰ کیلوگرم خبر داد.


مهندس رضا شفیعی اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در هنگام گشت شبانه به خودروی پژو مشکی رنگ مشکوک شده که در تعقیب و گریز، قاچاقچیان خودروی خود را در حاشیه یک باغ پسته رها و فرار کردند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل با بیان اینکه خودروی سواری پژوی متخلفان که پر از چوب تاغ بود توقیف شد، تصریح کرد: قاچاقچیان چوب با برداشتن صندلی عقب پژو،اقدام به بارگیری چوب قاچاق تاغ کرده بودند.

شفیعی قاچاق چوب و زغال را از عوامل تخریب جنگل‌های دست کاشت آران و بیدگل توسط افراد سودجو دانست و تصریح کرد: سودجویان اقدام به قطع درختان برای زغال‌گیری می‌کنند.

شفیعی ضمن اشاره به وجود جنگل‌های دست کاشت در آران و بیدگل خاطر نشان کرد: شهرستان آران و بیدگل با 120 هزار هکتار جنگل دست کاشت رتبه نخست کشور را در زمینه مقابله با پدیده بیابان‌زایی دارد.

بازدید : 325 11 مهر 1396 ساعت 02:07 ب.ظ