منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

دویست هکتار از کانون‌ های بحران فرسایش بادی آران و بیدگل نهالکاری می شود

96/05/15--

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: 200 هکتار از کانون های فرسایش بادی در منطقه شمال سفید شهر این شهرستان طی ماه های آینده نهالکاری می شود.


حمید گل آرایی  اظهار نمود: اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح نهال کاری 11 میلیارد ریال از اعتبارهای ملی است.
وی افزود: این عملیات در ادامه طرح نهال کاری منطقه کانون بحران شمال نصرآباد در سال 85 انجام می شود و در اجرای آن تاکنون سه هزار و 200هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ در منطقه نصرآباد ایجاد شده است.
وی با بیان برگزاری مناقصه جهت واگذاری اجرای این طرح نهالکاری به بخش خصوصی، تصریح کرد: برای نهال کاری هر هکتار از اراضی بیابانی هزینه ای بالغ بر 50 میلیون ریال نیاز است.
گل آرایی گفت: نهال های تاغ و قره داغ کشت شده در عرصه های بیابانی به مدت دو سال آبیاری و مراقبت می شود و بعد از دو سال طبیعی به رشد خود ادامه می دهند.

وی با اشاره به این که وسعت اراضی بیابانی شهرستان آران و بیدگل 384 هزار هکتار است، افزود: حاصل عملیات بیابان زدایی و نهال کاری از سال 49 تاکنون، ایجاد 120هزار هکتار جنگل دست کاشت بیابانی در این شهرستان است.
شهرستان آران و بیدگل با وسعت 605 هزار هکتار، دارای 103هزار هکتار کانون بحران یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و طوفان های ماسه ای کشور است.
مرکز شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
بازدید : 288 15 مرداد 1396 ساعت 08:34 ب.ظ
درحال بارگزاری