منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

معاون فرماندار: 63 درصد مساحت آران وبیدگل بیابانی است

96/04/25 ...
معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: 63 درصد از مساحت این شهرستان را منطقه های بیابانی تشکیل می دهد که این مقدار قابل توجه است.

علیمحمد یوسفیان  در جلسه هماهنگی پیشگیری و مقابله با آتش سوزی جنگل ها و مراتع شهرستان آران و بیدگل در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان بر اهمیت حفظ و حراست از جنگل ها و مراتع موجود این شهرستان تاکید کرد و افزود: با توجه به وسعت قابل توجه جنگل ها و مراتع در این شهرستان اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از وقوع هر گونه حادثه احتمالی ضروری است.
وی جنگل ها و مراتع را سرمایه ی ملی و عاملی مهمی در جهت پیشگیری از پیشروی بیابان و وقوع پدیده گرد و غبار در شهرها و روستاها بیان کرد و افزود: همکاری بین بخشی و مشارکت همه اداره های شهرستان برای اجرای طرح های پیشگیرانه، ارتقای سطح آگاهی مردم و آموزش فرهنگ عمومی حفظ عرصه های منابع طبیعی و زیست محیطی در سطح شهرستان لازم است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: تغییرات اقلیمی ، افزایش گرما ، کمبود نزولات جوی ، کم آبی ،خشکسالی های متعدد طی چند سال اخیر ، عدم رعایت اصول ایمنی و سهل انگاری برخی افراد از مهمترین عواملی هستند که تخریب عرصه های منابع طبیعی و مراتع به ویژه 120 هکتار جنگل های دست کاشت شهرستان را تهدید می کند.

رضا شفیعی تصریح کرد : گرمای بی سابقه هوا در سال جاری که منجر به خشک شدن سریع علوفه مراتع و شاخه های درختان گردیده است نیز مزید بر علت شده واحتمال وقوع حادثه آتش سوزی در شهرستان را تشدید می کند.
مرکز شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
بازدید : 279 28 تير 1396 ساعت 09:14 ق.ظ
درحال بارگزاری