منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

دستیار دبیرکل سازمان ملل: اقدام های ایران در بیابانزدایی شگفت انگیز است

96/04/13 ...
دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به مشاهده تغییرات صورت گرفته در بیابان های ایران گفت: اقدام های این کشور در بیابانزدایی بسیار شگفت انگیز است.

هولیانگ شو'  در حاشیه بازدید از طرح های بیابانزدایی در آران و بیدگل استان اصفهان  افزود: طرح های متنوع بیابانزدایی و ایجاد جنگل های دست کاشت در ایران بخاطر همکاری های زیاد مردم و مسئولان در این زمینه است که با اتحاد خود نشان دادند کارهای مهمی می توانند انجام دهند.
وی با اشاره به اقدام های گسترده سازمان ملل در مبارزه با گرد و غبار در جهان اظهار کرد: در سازمان ملل با تمام تلاش به کشورهای عضو کمک خواهیم کرد تا با پدیده گرد و غبار مقابله کنند.

رئیس دفتر عمران سازمان ملل تصریح کرد: بزرگترین وقایع همچون مبارزه با گرد و غبار در هر کشوری نیاز به کمک و حرکت مردم آن کشور دارد تا بتواند به ثمر برسد.
وی با اشاره به برگزاری کنفرانس های متعدد در کشورهای جهان برای مبارزه با گرد و غبار گفت: با برگزاری این کنفرانس ها از همفکری و تجربه های همدیگر استفاده می کنیم.
وی با بیان این که مردم هر کشور در خط مقدم مبارزه با گرد و غبار هستند، افزود: برای این که در مبارزه با گرد و غبار پیروز شویم باید در هر منطقه، از مردم همان منطقه کمک بگیریم.
کنفرانس بین المللی 'مقابله با گرد و غبار، چالش ها و راه حل ها' از ١٢ تا ١٤ تیر جاری، در تهران در حال برگزاری است.
این کنفرانس روز گذشته با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان، 'گری لوئیس' هماهنگ کننده سازمان ملل در ایران، نمایندگان 34 کشور که بیشترین تاثیر را از این پدیده گرفته ‌اند، در سطح وزیران و کارشناسان در تهران گشایش یافت.
در این کنفرانس سه روزه، وزیران و نمایندگان کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، چین، آذربایجان، بلژیک، قطر، عمان، کویت، پاکستان، ارمنستان، چاد، عراق، ترکیه، هند، اردن، کره جنوبی، اسلواکی، صربستان و آمریکا حضور دارند.
20 میلیون هکتار از منطقه های بیابانی کشور تحت تاثیر فرسایش بادی است که با اقدام های صورت گرفته تاکنون 7 و نیم میلیون هکتار از آن کنترل شده است.
حدود 2 و 3 دهم میلیون هکتار جنگل دست کاشت، حاصل عملیات بیابانزدایی در کشور بوده است.
مرکز شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در 6 کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان واقع است.
بازدید : 309 13 تير 1396 ساعت 06:08 ب.ظ
درحال بارگزاری