منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

بازدید کارشناسان بیابان زدایی سه قاره جهان از طرح های منابع طبیعی آران و بیدگل

96/02/14 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اران و بیدگل گفت : کارشناسان ارشد بیابان زدایی سه قاره جهان در قالب هیئتی از سازمان ملل به آران و بیدگل سفر کرده و از طرح‌های بیابان زدایی در ابوزیدآباد و چند طرح دیگر شهرستان بازدید کردند.

رضا شفیعی افزود:مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به بروز پدیده ریزگردها در جهان اظهار کرد: هدف از سفر بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی و مبارزه با گرد و غبار در آران و بیدگل و بحث و تبادل نظر در ابن رابطه است.

عباس کارگر در پاسخ به اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با ریزگردها گفت: دولت در سال ۹۶ اعتبار بسیار خوبی برای طرح های بیابان زدایی و مبارزه با ریزگرد در کشور اختصاص داده اکه پیش بینی می شود با مشکلی از لحاظ کمبود بودجه مواجه نشویم.

وی با اشاره به وجود 300 هزار هکتار جنگل دست کاشت و کانون های متعدد بحران ریزگرد در استان اصفهان گفت: 330 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های بیابان زدایی در استان اصفهان از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است.بنابراین بودجه بیابان‌زدایی کشور با رشد ۱۵ برابری نسبت به سال گذشته به ۹ هزار میلیارد ریال رسیده است.
کارگر، استان های اصفهان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان را بدلیل وجود کانون های بحران در اولویت اعتبارات ملی بیابان زدایی برشمرد و افزود: برای دریاچه ارومیه هم ستاد ویژه ای تشکیل شده است.

کارگر با بیان این که خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و اصفهان به عنوان استان‌های دارای کانون بحران در کشور شناخته می شوند اضافه کرد: اگر اقدامات لازم برای مبارزه با پدیده خشکسالی انجام نشود شاهد خشک شدن رودخانه‌های مختلف از جمله دریاچه نمک در آران و بیدگل و در نتیجه افزایش پدیده ریزگرد خواهیم بود.

بازدید : 770 14 ارديبهشت 1396 ساعت 12:08 ب.ظ
درحال بارگزاری