منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

بازدید مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از عرصه های منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل

96/02/07 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان اران و بیدگل گفت : در این بازدید مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان از اراضی تخصیص یافته جهت اجرای پروژه های دهکده گردشگری و شهرک صنعتی منطقه ابوزیدآباد و همچنین پارک جنگلی پروفسور کردوانی شهرستان بازدید نمود .

رضا شفیعی گفت : در راستای این بازدیدها آقای مهندس شاملی با امام جمعه ابوزیدآباد دیدار و سپس در محل فرمانداری شهرستان با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات پیرامون منابع طبیعی  شهرستان  مطالبی بیان نمودند .
در این جلسه امام جمعه ابوزیدآباد در مورد وضعیت اشتغال و بیکاری در شهر ابوزیدآباد و اختصاص زمین جهت احداث شهرک صنعتی ، دهکده گردشگری و مسکن جهت جوانان  این شهر سخنانی ایراد و بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

در ادامه جلسه برگزار شده در فرمانداری دکترساداتی نژاد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص واگذاری زمین جهت احداث کمپ گردشگری در شهر سفیدشهر و اجرای قانون پلاک های حریم شهر به بحث و  تبادل نظر پرداختند .
سپس دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان با امام جمعه شهرستان اران و بیدگل در محل دفتر امام جمعه انجام و امام جمعه شهرستان ضمن تشکر از زحمات همکاران منابع طبیعی در شهرستان و حضور فعال نیروهای حفاظتی این اداره در عرصه و حفاظت از جنگلهای دست کاشت تاغ ، درخواست حل مشکل زمین مصلی نماز جمعه را نمودند .

آقای مهندس شاملی در این دیدار عنوان نمودند : در شهرستان آران و بیدگل ما بالغ بر100 هزار هکتار جنگل دست کاشت داریم که 40 درصد از تاغزارهای سطح استان را درخود جای داده و در زمان حال جهت ایجاد هر هکتار آن 4 میلیون تومان اعتبار و جمعا 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز بودکه از توان دولت خارج می باشد .
همچنین ایشان با اشاره به اینکه هر هکتار جنگل می تواند7 تن دی اکسیدگربن را در خود ترسیب کند افزود : این جنگل های دست کاشت نقش بسیار موثری در ترسیب کربن ،کاهش بروز گرد و غبار  و جلوگیری از بروز سیل را ایفا می نمایند . وی در ادامه اشاره داشت که چوب های خشک این درختان در عرصه نیز می تواند به عنوان یک بادشکن غیرزنده عمل نماید.

وی در ادامه افزود : تا سال 2030 اگر نیم درجه هوا گرم شود 50 درصد به خشکی های کره زمین افزوده می شود . بنابراین اولویت اداره منابع طبیعی حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و حفظ وضع موجود است و اشتغالزایی زمانی مفید خواهد بود که از گردو غبار در امان باشیم .
در پایان ایشان از امام جمعه شهرستان درخواست نمودند که اهمیت حفظ منابع طبیعی از زبان ائمه جماعات  بازگو گردد که بالطبع تاثیر بیشتری بر عموم مردم خواهد گذاشت .
بازدید : 791 9 ارديبهشت 1396 ساعت 01:56 ب.ظ
درحال بارگزاری