منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

کمبود قرقبان برای حراست از اراضی شهرستان/ اعتبارات ایجاد جنگل دست‌کاشت کاهش یافته است

96/02/03 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بر اساس استانداردها باید حداقل ۶۰ نیروی قرقبان در آران و بیدگل فعالیت داشته باشند، در حالی که تنها دو قرقبان وظیفه حفاظت از عرصه‌های طبیعی شهرستان را به انجام می‌رسانند .

رضا شفیعی با اشاره به کمبود شدید نیروی قرقبان در شهرستان اظهار کرد: بر اساس استانداردها باید حداقل ۶۰ نیروی قرقبان در آران و بیدگل فعالیت داشته باشند، در حالی که تنها دو قرقبان وظیفه حفاظت از عرصه‌های طبیعی شهرستان را به انجام می‌رسانند.
ایشان با تاکید بر این که اولویت اداره منابع طبیعی شهرستان حفظ عرصه‌های طبیعی و جنگل‌های دست کاشت کویری است اضافه کرد: اعتبارات دولتی برای کاشت جنگل به شدت کاهش یافته و عملا توسعه این جنگل‌ها میسر نیست، از این رو باید از پوشش جنگلی موجود با تمام توان محافظت کرد.

وی تغییر اقلیم و خشکسالی‌های اخیر را به عنوان عاملی برای نگرانی در مورد جنگل‌های دست کاشت نام برد و تصریح کرد: شرایط بسیار بد منطقه و دشواری تثبیت نهال در کویر در سال گذشته باعث شده تنها ۱۰۰ هکتار بر وسعت جنگل‌های دست کاشت اضافه کنیم.
شفیعی دو سال آبیاری دستی را یکی از لوازم استقرار دائمی نهال تاغ و قره داغ معرفی کرد و گفت: مردم با توجه به این زحمات طاقت فرسا باید خودشان نسبت به حفظ جنگل‌های دست کاشت حساسیت نشان دهند و از تخریب آن بپرهیزند.
بازدید : 796 3 ارديبهشت 1396 ساعت 10:34 ق.ظ
درحال بارگزاری