منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

دریاچه نمک در حال خشک شدن/ طوفان نمکی منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد

96/01/27 ...
رئیس اداره منابع طییعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت: با ادامه روند فعلی خشک شدن دریاچه نمک و عدم مقابله با آن در آینده طوفان نمکی می تواند منطقه را تحت تأثیر قرار داده و بحرانی زیست محیطی به وجود آورد که چند برابر خطر طوفان شن باشد.

رضا شفیعی پدیده‌ی هجوم ریزگردها و خشک‌سالی را دو تهدید مهم شهرستان دانست و تاکید کرد: نابودی تاغ‌زارها توسط قاچاقچیان چوب، خشک‌سالی شدید و همچنین نبود آب کافی بخشی از تاغ‌زارهای شهرستان در مناطق کانون فرسایش بادی را از بین برده است.

ایشان با بیان این که زنگ خطر برای فعال شدن کانون‌های بحران فرسایش بادی شهرستان به صدا در آمده است اضافه کرد: اگر به داد منابع طبیعی آران و بیدگل نرسیم، شهرستان در چند سال آینده به وضعیت خوزستان دچار خواهد شد.

وی با اشاره به حرکت تپه‌های شنی و از بین رفتن پوشش گیاهی کویر خاطرنشان کرد: دریاچه نمک در حال خشک شدن است که با ادامه روند فعلی خشک شدن این دریاچه و عدم مقابله با آن در آینده طوفان نمکی می تواند منطقه را تحت تأثیر قرار داده و بحرانی زیست محیطی به وجود آورد که چند برابر خطر طوفان شن باشد.

شفیعی تثبیت کانون‌های بحران، درختکاری و تخصیص اعتبارات لازم را از جمله راه‌های مقابله با تهدیدهای پیش رو عنوان کرد و گفت: حراست  از منابع طبیعی جز با نقش و حضور مستقیم مردم امکان پذیر نخواهد بود که این مهم باید به صورت یک فرهنگ ترویج شود.

بازدید : 744 28 فروردين 1396 ساعت 01:55 ب.ظ
درحال بارگزاری