منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

کشف و ضبط 3 تن چوب قاچاق در آران و بیدگل

96/01/21 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف و ضبط 3 تن چوب قاچاق تاغ در بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.


رضا شفیعی اظهار داشت: به دنبال گزارش مردمی مبنی بر قطع درختان تاغ در محدوده تاغزارهای شمال سفید شهر از توابع شهرستان آران و بیدگل ، ماموران یگان حفاظت همراه با رئیس اداره به آن منطقه اعزام شدند.
وی افزود: متخلفان با اطلاع از حضور ماموران، دستگاه خودروی نیسان که در حال حمل 3 تن چوب قاچاق تاغ بود را پس از فک پلاک رها کرده و فرار کردند‌.

وی تصریح کرد: خودروی نیسان با بار چوب قاچاق جهت سیر قضایی و تعیین تکلیف به پارکینگ نیروی انتظامی شهرستان فرستاده شد و تحقیقات قضایی جهت دستگیری متخلفین ادامه دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل قاچاق چوب و ذغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این شهرستان دانست و گفت: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق ذغال اقدام به قطع درختان و ذغال گیری می کنند.

وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به دلیل کویری بودن و همچنین هجوم شن های روان در این منطقه اهمیت زیادی دارد.
قطع درختان تاغ یکی از مشکلات اصلی آران و بیدگل است، سال گذشته از قاچاقچیان چوب تاغ، حدود 30 تن چوب کشف و توقیف شد.
آمار رو به افزایش کشفیات چوب و ذغال در آران و بیدگل مدتی است زنگ خطرنابودی تاغزارها را به صدا درآورده است، این زنگ خطر از فاجعه زیست محیطی و هجوم ریزگردها خبر می دهد.
آران و بیدگل با 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ که حدود 40 درصد از تاغزارهای استان اصفهان را به خود اختصاص داده در 200 کیلومتری شمال مرکز این استان قرار دارد.
بازدید : 904 22 فروردين 1396 ساعت 08:23 ق.ظ
درحال بارگزاری