منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

نهالکاری در حوزه علمیه المهدی با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان

95/12/22 ...
به گفته مسئول آموزش و ترویج اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اران و بیدگل  تعدادی نهال   توسط امام جمعه ، فرماندار شهرستان و سایر طلبه ها در محوطه حوزه در حال تاسیس المهدی شهرستان غرس گردید . 

زهرا شبستری گفت : در این مراسم ابتدا امام جمعه شهرستان با اشاره به گرامیداشت هفته منابع طبیعی ،      منابع طبیعی را جزء انفال و صاحب اصلی آن را آقا امام زمان (عج) برشمرده لذا تعدی و تصرف منابع طبیعی را  تصرف اموال امام عصر (عج) دانستند که در زمان غیبت ولی فقیه حافظ ان می باشد .


آیت ا... موسوی در ادامه افزود : کاشت درخت در این مکان که مرکز علمی و پژوهشی و پایگاه آقا امام زمان(عج) است ثواب مضاعف دارد و در احادیث اسلامی به این موضوع اشاره شده که مادامی که مردم از ثمره درخت کاشته شده (میوه یاسایه آن ) استفاده نمایند برای فرد کشت کننده ثواب نوشته می شود .

در پایان تعدادی نهال به دست امام جمعه و فرماندار شهرستان در محوطه حوزه علمیه المهدی غرس گردید . همچنین تعدادی بروشور با عنوان قوانین و مقررات بین طلبه ها و افراد حاضر در مراسم توزیع گردید .


بازدید : 834 23 اسفند 1395 ساعت 01:47 ب.ظ
درحال بارگزاری