منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

نشست مشترک نیروهای اداره منابع طبیعی با دادستان شهرستان آران و بیدگل

95/09/06 ...
 مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت: پیرو بازدید دادستان محترم شهرستان به همراه ریاست اداره و فرماندهان نیروی انتظامی  مورخ 26/08/95 از تاغزارهای سطح شهرستان نشستی مشترک در دفتر ریاست اداره جهت آشنایی بیشتر با منابع طبیعی و بررسی مشکلات پلاک 2840 موسوم به ریگستان وهمچنین کویر مرنجاب تشکیل گردید.

زهرا شبستری گفت : در این نشست ابتدا آقای مهندس شفیعی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل ضمن تشکر از توجه ویژه دادستان محترم به مباحث منابع طبیعی که به عنوان انفال و امانت الهی که متعلق به پروردگار و رسول ا... و امام زمان (عج) می باشد در خصوص اعتراضات وارده به پلاک 2840 ریگستان و پیگیری آن از طریق بازرسی کل کشور و اشکالات وارده به این پلاک توضیحاتی ارائه نمودند .

 سپس آقای مهندس خانبانپور کارشناس ارشد امور زمین با ارائه حدودات اربعه پلاک صدرالذکر وحدود  1200 هکتار مساحت کل پلاک و میزان تقریبی 300 هکتار مستثنیات آن اعلام نمود که با توجه به عدم وجود نقشه ثبتی دقیق ،این اداره اقدام به جانمایی کلی پلاک و جانمایی فروعات ، اسناد دفترچه ای اداره راه و شهرسازی و اراضی مستثنیات و آراء کمیسیون ماده واحده نموده است که طی نامه ای در فروردین ماه سال جاری به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اعلام که آیا جانمایی کلی پلاک و فروعات آن مورد تایید آن اداره قرار گرفته که تاکنون پاسخی دریافت نشده است و جهت مرتفع نمودن مشکلات این پلاک لازم است که کارشناسان اداره ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی تعامل نزدیکی با این اداره داشته باشند .

در ادامه آقای مهندس شفیعی به کویر مرنجاب به عنوان جایگاه ویژه گردشگری و رونق اقتصادی منطقه اشاره و با توجه به دارا بودن طرح مرتعداری 30 ساله که متعلق به اقای کامبیز شیبانی و هر گونه واگذاری در این محدوده منحصر به رضایت دامدار مرتع مرنجاب می باشد ،خواستار رایزنی های لازم با دامدار فوق الذکر شدند .

آقای حمید گل آرایی کارشناس فنی شهرستان نیز به ارائه درخواست های واگذاری کمپ های گردشگری در کویر مرنجاب پرداخته و هدف نهایی اداره را  واگذاری به افراد  فعال در زمینه گردشگری و دوستدار طبیعت عنوان تا علاوه بر  رشد اقتصادی به حفظ منابع طبیعی  موجود در منطقه نیز کمک گردد .
در پایان آقای جوادی دادستان محترم شهرستان خواستار تشکیل جلسه ای مستند با حضور روسا و کارشناسان خبره ادارات ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی شدند تا مشکلات موجود در پلاک ریگستان حل و فصل گردد . همچنین از رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مرتعداران خواستار تشکیل جلسه ای با دامدار مرتع مرنجاب شدند .
بازدید : 221 7 آذر 1395 ساعت 02:08 ب.ظ
درحال بارگزاری