منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

100هکتار از کانون‌ های بحران فرسایش بادی آران و بیدگل نهالکاری شد

95/08/24 ...
مسئول واحد بیابان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از اتمام پروژه 100 هکتاری نهال کاری در منطقه شمال سفید شهر خبر داد و گفت: این پروژه حدود دو میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه داشته است.

حمید گل آرایی گفت: طرح نهال کاری در کانون های بحران فرسایش بادی شمال نصرآباد از تیر 93 آغاز شده بود و طی هفته جاری به اتمام رسید.
وی افزود: این عملیات در ادامه طرح نهال کاری منطقه کانون بحران شمال نصرآباد در سال 85 انجام می شود و در اجرای این طرح تاکنون سه هزار و 200هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ در منطقه نصرآباد ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: برای نهال کاری هر هکتار از اراضی بیابانی هزینه ای بالغ بر 250 میلیون ریال نیاز است.
گل آرایی گفت: نهال های تاغ و قره داغ کشت شده در عرصه های بیابانی به مدت دو سال آبیاری و مراقبت می شود و بعد از دو سال طبیعی به رشد خود ادامه می دهند.

وی با اشاره به این که وسعت اراضی بیابانی شهرستان آران و بیدگل 384 هزار هکتار است، افزود: حاصل عملیات بیابان زدایی و نهال کاری از سال 49 تاکنون، ایجاد 120هزار هکتار جنگل دست کاشت بیابانی در این شهرستان است.
شهرستان آران و بیدگل با وسعت 605 هزار هکتار، دارای 103هزار هکتار کانون بحران یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و طوفان های ماسه ای کشور است.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
بازدید : 285 24 آبان 1395 ساعت 10:24 ق.ظ
درحال بارگزاری