منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

ضبط 500 کیلو گرم چوب قاچاق تاغ در آران و بیدگل

95/08/08...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: 500 کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در محدوده تاغ زارهای شمال ابوزید آباد آران وبیدگل از قاچاقچیان چوب کشف و ضبط شد.

 

رضا شفیعی گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره روز گذشته به دنبال گزارش مردمی مبنی بر قاچاق چوب به منطقه تاغ زارهای شمال ابوزیدآباد اعزام شده و با همکاری نیروی انتظامی این محموله چوب که حاصل قطع بیش از 20 اصله درختچه تاغ بود را کشف و ضبط کردند.

وی افزود:هر اصله درخت 250 هزار تومان ارزش ریالی دارد که در مجموع حدود پنجاه میلیون ریال ارزش کل این محموله است و ماموران دو متخلف را در این زمینه دستگیر و تحویل مراجع قضایی دادند.

شفیعی قاچاق چوب و زغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این منطقه دانست و یادآورشد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق زغال، اقدام به قطع درختان و ذغال گیری می کنند.
وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه ای دارد.
آران و بیدگل از جمله شهرستان های کویری استان اصفهان است که با داشتن 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، 40 درصد از تاغ زارهای این استان را در خود جای داده است.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
بازدید : 251 8 آبان 1395 ساعت 10:52 ق.ظ
درحال بارگزاری