منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

40تن چوب قاچاق تاغ در یک سال گذشته در آران و بیدگل کشف و ضبط شد

95/07/14 ...
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل گفت: در یک سال گذشته 40 تن چوب قاچاق تاغ حاصل قطع بیش از دو هزار و 200 اصله درخت تاغ از قاچاقچیان چوب کشف و ضبط شده است.

رضا شفیعی افزود: بیش از 100 پرونده در رابطه با قطع این تعداد درختان تاغ تشکیل شده است.
وی بیان کرد: در آخرین مورد در روز گذشته 300 کیلوگرم چوب تاغ که حاصل قطع 30 اصله درخت بوده کشف و ضبط شده که یک نفر نیز در این رابطه دستگیر شده است.
وی قاچاق چوب و زغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت شهرستان دانست و تاکید کرد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق زغال اقدام به قطع درختان و زغال گیری می کنند.

شفیعی تصریح کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به دلیل کویری بودن هم چنین هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت زیادی دارد.
وی ادامه داد: زغال چوب درخت تاغ به واسطه دوام آتش و نیز گران بودن آن مورد تعرض قرار می گیرد و تخریب عرصه های طبیعی و قطع درختان تاغ توسط افراد سودجو موجب ازبین رفتن تاغزارهای این شهرستان شده است.
آران و بیدگل با 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، حدود 40 درصد از تاغزارهای استان اصفهان را در خود جای داده است.
این شهرستان در 200 کیلومتری شمال مرکز استان اصفهان قرار دارد.
بازدید : 288 14 مهر 1395 ساعت 12:23 ب.ظ
درحال بارگزاری