منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

190هکتار از اراضی ملی آران و بیدگل سند دار شد

95/07/06 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت :  190 هکتار از اراضی ملی در تاغزارهای جنوب روستای محمدآباد بخش کویرات این شهرستان دارای سند بنام دولت جمهوری اسلامی گردید .

رضا شفیعی اظهار کرد : وسعت شهرستان آران و بیدگل 605 هزار هکتار است که از این مقدار حدود 587 هزار هکتار اراضی ملی و حدود 18 هزار هکتار آن مستثنیات است.
وی افزود: تاکنون بیش از 95 درصد زمین های ملی آران و بیدگل سند دار شده است و پیگیری برای صدور سند حدود 20 هزار هکتار باقیمانده نیز ادامه دارد.
وی هدف از تفکیک اراضی و سند دار کردن آن را مدیریت و تثبیت حاکمیت دولت بر اراضی، استفاده بهینه از منابع آب، خاک و مشخص شدن مرز بین مستثنیات مردم و اراضی ملی ومنابع طبیعی عنوان کرد.
شفیعی تاکید کرد: سند دار کردن اراضی ملی به نام دولت سبب حفاظت از بیت المال و موجب کاهش تصرف ها و تخلف ها نسبت به اراضی می شود و چنانچه اراضی ملی سند مالکیت به نام دولت داشته باشند در صورت تجاوز و تصرف، قابلیت دفاع دارند و این راهکار مناسبی برای مبارزه با پدیده زمین خواری و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی است.
شفیعی تصریح کرد: جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی موهبت الهی هستند که نقش تعیین کننده ای در اکوسیستم و محیط زندگی دارند .
بازدید : 267 6 مهر 1395 ساعت 12:10 ب.ظ
درحال بارگزاری