منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

جریمه نقدی جزای قاچاقچیان چوب در آران و بیدگل

1395/06/14 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: دو قاچاقچی چوب در این شهرستان به پرداخت یک میلیارد و 530 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رضا شفیعی گفت : قاچاقچی اول که 700 اصله درخت تاغ قطع کرده است به پرداخت یک میلیارد و 260 میلیون ریال جریمه و قاچاقچی دوم که 150 اصله درخت تاغ قطع نموده ،به پرداخت 270 میلیون ریال جریمه محکوم شده است.
وی خاطرنشان کرد: با استناد به ماده 48 و 43 فصل جرائم و مجازات های قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، متخلفین به حبس و پرداخت غرامت محکوم و هر وسیله نقلیه و فردی که در این رابطه شناسایی شود، تحویل مراجع قضایی خواهد شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل قاچاق چوب و ذغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این منطقه دانست و یادآورشد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق ذغال، اقدام به قطع درختان و ذغال گیری می کنند.
وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه ای دارد.
شفیعی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران وبیدگل جهت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بخصوص وسعت 120 هزار هکتاری تاغزارها نهایت تلاش خود را به کار بسته تا از تخریب و نابودی این جنگل های دست کاشت جلوگیری کند.
وی از مردم و مسئولان خواست در صورت مشاهده قطع، حمل چوب درخت تاغ، مراتب را با شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت اطلاع دهند.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
بازدید : 535 14 شهريور 1395 ساعت 09:10 ق.ظ
درحال بارگزاری