منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

قطع بیش از 2000 اصله درخت تاغ

1395/06/12 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت : از ابتدای سال 1394 تا کنون بیش از 2000 اصله درخت تاغ سبز توسط متخلفان و قاچاقچیان چوب در آران و بیدگل قطع شده است .

رضا شفیعی اظهار داشت : قطع این درختان که از سنوات قبل با زحمات شبانه روزی مردم و نیروهای پرتلاش و زحمتکش اداره منابع طبیعی شهرستان کاشته شده صدمات جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی زده است .
وی افزود : هر ساله با وجود کمبود نیروی انسانی و محافظان عرصه های منابع طبیعی ، مراقبت ویژه ای در حفظ تاغزارهای انجام می شود ولی باز هم قاچاقچیان با استفاده از تاریکی شب نسبت به قطع درختان با ارزش تاغ و تبدیل آنها به ذغال اقدام می کنند .
شفیعی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 94 تا کنون بیش از صد پرونده تخلف در زمینه قطع درختان تاغ به امور قضایی شهرستان ارسال شده است ، تصریح کرد : برخورد شدید با متخلفات می تواند تا حدودی در جلوگیری از قطع درختان موثر باشد .
وی خاطرنشان کرد : قطع بی رویه درختان تاغ و همچنین عواملی مانند خشکسالی شدید و کم آبی چند سال اخیر موجب شده تا نوار 90 کیلوکتری ریگ بلند در آران و بیدگل فعال شده است و هجوم ریزگردها را در شهرها و روستاهای آران و بیدگل شاهد باشیم .
بازدید : 260 12 شهريور 1395 ساعت 08:36 ق.ظ
درحال بارگزاری