منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

برگزاری جلسه مشترک با شرکت تعاونی مرتعداران وحدت شهرستان آران و بیدگل

95/05/25 ...
به گفته مسئول آموزش و ترویج شهرستان آران و بیدگل جلسه ای مشترک با حضور ریاست اداره  و اعضای هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت تعاونی مرتعداران وحدت شهرستان آران و بیدگل به منظور بررسی مشکلات شرکت تعاونی و ارائه گزارش فعالیت های صورت گرفته و همچنین برنامه های آتی در دفتر ریاست اداره برگزار گردید .

 

زهرا شبسستری گفت : در این جلسه رئیس هیئت مدیره با اشاره به نشست مشترک خود با نماینده مجلس شورای اسلامی شهرهای کاشان و آران و بیدگل از ایشان درخواست حل مشکلات دامداران با توجه به خشکسالی های اخیر و موضوع بیمه شخصی آنان ، همچنین درنظر گرفتن اعتبارات بحران به دامداران دارای دام سبک نمودند و آبرسانی به دامداران به وسیله تانکر آب را بزرگترین خدمت از سوی شرکت تعاونی به این قشر زحمتکش دانستند.
رشید قاسمی در ادامه به توضیح برنامه های آتی شرکت تعاونی به منظور ارائه خدمات بیشتر به دامداران پرداختند و از جمله این برنامه ها به خرید جو تضمینی برای دامداران با قیمت مناسب، صدور دفترچه های سهامداران با فرمت جدید و همچنین اعلام آمادگی جهت تمدید پروانه های چرای دام را بدون دریافت  حق الزحمه اشاره نمودند .
در ادامه ریاست اداره با اعلام آمادگی کامل به منظور هر گونه همکاری و تعامل بیشتر با این شرکت از مدیر عامل شرکت درخواست نمودند که با کوشش و پیگیری های مجدانه اهداف شرکت را پیگیری و جامه عمل بپوشانند. همچنین خواستار حمایت مجدانه  و بیشتر مسئولین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان جهت سهولت در این امر شدند.
رضا شفیعی در ادامه افزود: شركت تعاوني مرتعداران آران و بيدگل در راستاي سياست گذاري سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداري كشور مبني بر تشكيل صندوق حمايت و توسعه منابع طبيعي استان اصفهان با عضويت 205 نفر از دامداران داراي پروانه چرا تاسيس گرديد . از اهم فعاليت هاي مدنظر اين شركت مي توان طرح هاي مرتعداري از قبيل بذرپاشي ، احداث آب انبار و آبشخوار ، تهيه بذور ، ذخيره نزولات ، طرح هاي مقابله با بيابانزدايي از جمله نهالكاري ، مالچ پاشي ، بادشكن و همچنين طرح هاي آبخيزداري از جمله احداث انواع بند و عمليات حفاظت آب و خاك را نام برد.
شهرستان آران و بيدگل داراي 605 هزارهكتار وسعت مي باشد كه 376 هزار هكتار آن را مراتع تشكيل داده و حدود 450 دامدار از اين مراتع بهره برداري مي كنند .
بازدید : 291 25 مرداد 1395 ساعت 01:13 ب.ظ
درحال بارگزاری