منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

بیش از سه هزار هکتار از اراضی ملی آران و بیدگل سند دار شد

95/04/27 ...
به گفته رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با همکاری کارشناسان واحد امور زمین اداره برای پلاک های باقیمانده از اراضی ملی در روستای ریجن بخش کویرات این شهرستان به وسعت سه هزار و 673 هکتار سند به نام جمهوری اسلامی ایران صادر گردید .

رضا شفیعی اظهارکرد: وسعت شهرستان آران و بیدگل 605 هزار هکتار است که از این مقدار حدود 587 هزار هکتار اراضی ملی و حدود 18 هزار هکتار آن مستثنیات است.
وی افزود: تاکنون بیش از 95 درصد زمین های ملی آران و بیدگل سند دار شده است و پیگیری برای صدور سند حدود 20 هزار هکتار باقیمانده نیز ادامه دارد.
شفیعی تاکید کرد: سند دار کردن اراضی ملی به نام دولت سبب حفاظت از بیت المال و موجب کاهش تصرف ها و تخلف ها نسبت به اراضی می شود و چنانچه اراضی ملی سند مالکیت به نام دولت داشته باشند در صورت تجاوز و تصرف، قابلیت دفاع دارند و این راهکار مناسبی برای مبارزه با پدیده زمین خواری و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی است.
شفیعی تصریح کرد: جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی موهبت الهی هستند که نقش تعیین کننده ای در اکوسیستم و محیط زندگی دارند.
شهرستان آران و بیدگل با وسعت 605 هزار هکتار در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
بازدید : 486 27 تير 1395 ساعت 12:57 ب.ظ
درحال بارگزاری