منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

کشف 2 تن چوب قاچاق درخت تاغ در آران و بیدگل

95/03/26 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف و ضبط 2 تن چوب قاچاق درخت تاغ در این شهرستان خبر داد.


رضا شفیعی اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره به دنبال گزارشی به منطقه شمال سفیدشهر اعزام و محموله قاچاق چوب را کشف و ضبط کردند.

وی گفت: متخلفان قبل از حضور ماموران یگان حفاظت در منطقه ، با یک دستگاه موتور سیکلت متواری شدند.
شفیعی افزود: ماموران محموله 2 تنی چوب حاصل قطع بیش از 100 اصله درخت تاغ آماده بارگیری را کشف و ضبط کردند و با کمک اطلاعات مردمی ، متخلفان را که افرادی سابقه دار بودند شناسایی کردند.

شفیعی قاچاق چوب و زغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این منطقه دانست و یادآور شد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق زغال، اقدام به قطع درختان و زغال گیری می کنند.
وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه ای دارد.

آران و بیدگل از جمله شهرستان های کویری استان اصفهان است که با داشتن 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، 40 درصد از تاغزارهای این استان را در خود جای داده است.
این شهرستان در 200 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
بازدید : 790 26 خرداد 1395 ساعت 11:39 ق.ظ
درحال بارگزاری