منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

اتمام عملیات مبارزه و کنترل کانون طغیان ملخ های کوهاندار تاغ در آران و بیدگل

95/03/09 ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از پایان عملیات مبارزه با ملخ های کوهاندار تاغ و کنترل کانون های طغیان در این شهرستان خبر داد.


رضا شفیعی گفت: ملخ کوهاندار تاغ یکی از آفت های جنگل های تاغ این شهرستان است که در صورت عدم کنترل و مبارزه با این آفت خسارت های جبران ناپذیری به درختان تاغ و کشاورزی شهرستان وارد می آورد.
وی افزود: امسال با توجه به خشکسالی و گرمای هوا شاهد طغیان زودتر از موعد ملخ های کوهاندار تاغ بودیم که بلافاصله در اواسط فروردین کار مبارزه با این ملخ ها آغاز شد.

شفیعی گفت: با توجه به کانون های شناسایی شده در سطح 120 هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ ، مبارزه در سطح 2 هزار و 500 هکتار کانون بحران انجام شد و اینک تمام کانون های طغیان کنترل شده است.
وی با اشاره به این که مبارزه با ملخ های کوهاندار از سن 2 آغاز شده است، تصریح کرد: این عملیات با 2 دستگاه تراکتور و یک دستگاه اونیماک و به صورت امانی - پیمانی در فاصله یک و نیم ماه انجام شد.شهرستان آران وبیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان با دارا بودن 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ 40 درصد از تاغزارهای این استان را در خود جای داده که حفظ و نگهداری این جنگل ها به دلیل کویری بودن منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.
بازدید : 1137 10 خرداد 1395 ساعت 07:53 ق.ظ
درحال بارگزاری