منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

شهرستان آران و بیدگل ویترین عملکرد سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور است

95/01/24 ...
به گفته مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل ابوالفضل معینی نژاد فرماندار شهرستان در مراسم استقبال از هیئت چینی در جریان بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی آران و بیدگل اظهار کرد: این شهرستان علی رغم کویری بودن و آب و هوای نامناسبی که دارد در همه زمینه‌ها پیشرفت داشته و شاهد توسعه این شهرستان هستیم و این مهم در سایه اقدامات بیابان‌زدایی و تثبیت شن‌های روان نمود پیدا کرده است.

زهرا شبستری گفت : ایشان با اشاره به موفقیت و تجارب این شهرستان در زمینه طرح‌های بیابان‌زدایی تصریح کرد: مدیران و کارشناسان این امر آمادگی انتقال تجارب ارزنده خود به کشور چین و سایر کشورها را دارند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل هم در این مراسم با اشاره به مساحت ۳۸۴هزار هکتاری عرصه‌های بیابانی این شهرستان اظهار داشت: مهمترین پدیده ژئومورفولوژی منطقه ، وجود نوار ریگ بلند به طول ۹۰ کیلومتر است که مساحت آن حدود ۱۱۲ هزار هکتار و در اولویت طرح‌های بیابان‌زدایی و تثبیت شن‌های روان است.
رضا شفیعی افزود: کار تثبیت شن‌های روان منطقه از سال ۱۳۴۸ آغاز شده است که بذرپاشی، مالچ‌پاشی، قلمه‌کاری و بذرکاری ۴ روش تثبیت شن‌های روان در این منطقه بوده است.
وی گفت: مالچ‌پاشی باعث تثبیت شن‌‌های روان و همچنین مانع تبخیر رطوبت می‌شود و بعد از آن با نهال‌کاری تپه‌های شنی بطور کامل تثبیت می‌‌شود.

شایان ذکر است روز گذشته هیئتی بلند پایه از سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور چین جهت بازدید از طرح‌های بیابان‌زدایی، به کشور ایران سفر کردند.
بازدید : 641 24 فروردين 1395 ساعت 02:13 ب.ظ
درحال بارگزاری