منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

بازدید مقامات چینی از طرح های بیابانزدایی شهرستان آران و بیدگل

95/01/22 ...
به نقل از ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل مدیرکل مقابله با بیابانزایی چین با حضور مدیرکل دفتر بیابان سازمان جنگلها ، مدیر کل و معاونت فنی و رئیس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در بازدید از طرح های بیابانزدایی شهرستان آران و بیدگل ضمن تقدیر گفت: به شدت تحت تاثیر طرح های مقابله با این طرح قرار گرفتم.


رضا شفیعی گفت : پی جینگ هو عصر روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح های بیابانزدایی آران و بیدگل اظهار کرد: بعنوان کسی که سالها در راس پروژه های بیابانزدایی چین مشغول فعالیت هستم، اعتراف می کنم که طرح های بیابانزدایی در ایران همواره با پشتکار و عشق و علاقه انجام گرفته است و این تلاش ها ارزنده و قابل ستایش است.

وی با اشاره به تلاش گسترده کشور ایران در پروژه های بیابانزدایی افزود: البته باید اذعان کرد در اجرای پروژه ها بحث اقتصادی در نظر گرفته نشده است.وی به تجربه کشور چین در پروژه های بیابانزدایی در کنار بحث اقتصادی آن اشاره کرد و گفت: در کشور چین نوعی گیاه به نام (cistache ) را به درختان تاغ پیوند می زنند و از محصول آن که نوعی گیاه است، استفاده می کنند.
وی افزود: این گیاه دارویی دارای ارزش زیادی است و در کشور چین بنام soft gold مشهور است که معنی آن طلای نرم است و به راحتی با کاشتن بذر تولید می شود و می توان با پیوند با تاغ صرفه اقتصادی زیادی از آن برد.
وی از آمادگی کشور چین برای انتقال تجربیات در زمینه پروژه های بیابانزدایی بخصوص کشت این گیاه و پیوند زدن با تاغ خبر داد.
وی همچنین در حاشیه بازدید از باغ پسته در شهر ابوزیدآباد این شهرستان به کیفیت بسیار بالای پسته ایرانی اشاره کرد و ضمن تمجید از کشت پسته به صورت علمی و اقتصادی در این منطقه، تقاضای انتقال تجربیات جهت کشت این محصول به کشور چین شد.


آران و بیدگل با دارا بودن 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ 40 درصد از تاغزارهای استان اصفهان را در خود جای داده است.این شهرستان در 200 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

 
بازدید : 857 23 فروردين 1395 ساعت 01:44 ب.ظ
درحال بارگزاری