منابع طبیعی ثروتی است متعلق به همه ملت ها                منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای)                                                 این جنگل ها مال همه ملت است باید آن ها را حفاظت کنیم  ( امام خمینی ره )                                                            منابع طبیعی با مردم برای مردم   

رونمایی از لباس همیار طبیعت در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و اهدا به طبیعت دوستان شهرستان آران و بیدگل

94/12/19...
به نقل از مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل در پنجمین روز ازهفته منابع طبیعی و در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی از لباس همیار طبیعت که توسط اداره ترویج و مشارکت مردمی استان اصفهان آماده گردیده بود رونمایی و به طبیعت دوستان این شهرستان اهدا گردید .
 
 


زهرا شبستری گفت :  این مراسم که با حضور معاونت فنی ، ریاست اداره ترویج و مشارکت مردمی و بیابان  اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و فرماندار شهرستان و مسئولین ادارات و با همکاری شهرداری شهرستان در کانون سردار شهید بنی طباء برگزار گردید از لباس همیار طبیعت رونمایی و به دوستداران طبیعت به همراه کارت همیار طبیعت اهدا گردید .


وی افزود : در این برنامه رضا شفیعی ریاست اداره با اشاره به اهداف سازمان جنگلها ، مرتع و آبخیزداری کشور که شامل حفظ ، احیاء ، توسعه  و بهره برداری گفت : تمام تلاش ما حفاظت و نگهداری از عرصه های منابع طبیعی و جنگل های دست کاشت تاغ در منطقه می باشد که وظیفه اصلی ما حفظ این میراث گرانبها برای نسل های آینده است و  این امر  محقق نمی گردد مگر با مشارکت مردم ؛ لذا در شعار هر سال منابع طبیعی واژه "با مشارکت مردم " به چشم می خورد .

در ادامه عبد الرضا مهاجری معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اشاره به پدیده بیابانزایی ، کمبود آب شیرین و تغییر اقلیم که سه چلش مهم جهانی هستند گفت : در شهرستان آران و بیدگل که  120 هزار هکتار جنگل دست کاشت ایجاد شده است اگر امروز می خواستیم این مقدار جنگل را ایجاد نماییم حد اقل 4هزارمیلیارد ریال اعتبار نیاز داشتیم .
  ایشان
خاطر نشان کرد ، با توجه به تغییر اقلیم ، امکان کشت و توسعه جنگل کاری فراهم نیست و حفظ وضع موجود در اولویت است .

سپس ابوالفضل معینی نژاد فرماندار شهرستان و حق پرست نماینده امام جمعه شهرستان سخنانی پیرامون منابع طبیعی و انفال ایراد نمودند .
در پایان از لباس همیار طبیعت رونمایی و به همیاران طبیعت اهدا گردید . همچنین یک عدد تابلو فرش منقش به آیه بک سوره انفال به امام جمعه محترم شهرستان تقدیم گردیدهمچنین بعد از مراسم در پارک پروفسور کردوانی تعدادی نهال توسط مسئولین و دانش آموزان غرس گردید 
 


بازدید : 856 19 اسفند 1394 ساعت 05:25 ب.ظ
درحال بارگزاری