اجرای عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در شهرستان آران و بیدگل

16 ارديبهشت 1394 ساعت 09:20 ب.ظ
1393/02/15--
به نقل از رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران وبیدگل پروژه مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در کانون های شناسایی شده در سطح تاغرار های شهرستان آران وبیدگل آغاز شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران وبیدگل افزود: نیروهای یگان حفاظت و واحد حفاظت از اسفندماه سال گذشته در  سطح 120 هزار جنگل های تاغ اقدام به شناسایی و پیش آگاهی کانون های ملخ کوهاندار تاغ نمودند.

مهندس شفیعی گفت: پس از انجام مرحله پیش آگاهی ، عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در کانون های طغیانی با استفاده از دستگاه اونیماک در حال اجرا می باشد.
وی اعتبار مصوب جهت اجرای مبارزه با آفات و بیماری ها اعم از موش و ملخ را 250 میلیون ریال اعلام نمود و گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نظر در سطح 500 هکتار از تاغزارهای شهرستان عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ انجام می گیرد  و این اداره تمام تلاش و هدف خود را جهت کنترل ملخ کوهاندار تاغ انجام می دهد.
شفیعی در پایان تاکید کرد: یکی از مهمترین آفت درخت تاغ ، ملخ می باشد  که هرساله از اوایل فروردین، پوره های ملخ از کپسول تخم گذاری واقع در اراضی ماسه بادی، بیرون آمده و شروع به تغذیه از سرشاخه های درختان تاغ می کنند که در صورت عدم کنترل باعث خشک شدن درخت و عدم بذردهی می شود.