حفاظت از جنگلها وظیفه شرعی عموم مردم است

30 مهر 1394 ساعت 11:56 ق.ظ
94/07/30...
به نقل از مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل و در آستانه ایام عزاداری امام حسین (ع) ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آقای شفیعی و مدیرعامل شرکت تعاونی مرتعداران وحدت آران و بیدگل آقای رشید قاسمی با امام جمعه شهر ابوزیدآباد حضرت حجت الاسلام مفرح زاده دیدار نمودند .

در این دیدار رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری  ضمن اشاره به نقش و اهمیت جنگل های دست کاشت تاغ در جلوگیری از بروز گرد و خاک و ریزگردها ، در خصوص عملکرد این اداره در شش ماه گذشته در جهت برخورد با عاملین قطع و حمل هیزم درخت تاغ و تصرف اراضی ملی مطالبی بیان نمودند .
رضا شفیعی افزود : در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) بعضی افراد جهت برآورده نمودن نذورات و پخت غذا اقدام به قطع و حمل چوب درختان تاغ می نمایند که در این زمینه خواستار همکاری و اطلاع رسانی مسئولین و روحانیون به منظور افزایش سطح آگاهی  مردم منطقه در جلو گیری  از این امر شدند .
در پایان امام جمعه شهر ابوزیدآباد خاطرنشان کرد حفاظت از جنگل ها وظیفه شرعی عموم مردم است و به نقش انکارناپذیر جنگلهای دست کاشت در منطقه به منظور تامین امنیت زندگی ، ایجاد اشتغال و کشاورزی پرداختند و در زمینه اطلاع رسانی با کمک روحانیون قول مساعدت دادند .